Türkiye'nin en iyi okey oyun odaları ve sohbet sitesinde sizde yerinizi alın.
Hemen Giriş
Facebook İle Şifremi Unuttum Nickim Askıda
Okey İpucu


Ardahan Okey Oyna
Ardahan Okey Oyna

Ardahan Okey

Geçip giden zamana ayak uydurmakta olan Ardahanlılar, soluğu Ardahan okey de alıyor. Böylelikle evlerinde oluşabilecek bey nerde kaldın? Oğlun hep cafelerde yada bundan adam olmaz kahve köşelerinde gibi evlerde çıkabilecek isyanlara son verdik. Sıcacık evinin en huzur verici köşesinde okey oynamak kadar zevkli birşey yokdur.

Yanında bedava çay, karşında ücretsiz okey. Aslında düşünüyorum da erkekler için gerçekten güzel bir avantaj. Sürekli erkekler ile oynanan hatta erkek oyunu bilinen okeyi Türkiyenin dört bir yanından kadın erkek farketmeden okey oynayabilicekler.

Ardahan Online Okey

Artık Ardahanlılar okeyi online olarak oynamaya başladılar bile. Cep telefonlarınızdan yada kullandığınız bilgisayar, tabletlerinizden ücretsiz olan giriş sağlayarak online okey oynayabilirsiniz. Online okeyde, Real hayatınızda oynadığınız gibi yancı olarak gördüğünüz arkadaşlarınıza ismalarma puanı ile çay yollayabilir, yada masanıza Bamteli FM aracılığıyla online canlı olarak şarkı isteyebilirsiniz.

Ardahan Okey Oyna

Bilinenin tam aksine daha keyif alarak oynayacaksınız okeyi. Ama yine de biraz olsun bilmek adına okey nasıl oynanır aktarım sağlayacağım yabancı kalmamak adına. Arkadaşlar okey, en az iki en çok dört kişi ile oynanabilen bir masa oyunudur. İstenilen masa ayarları ile oyuncu masasını açar. Masaya eşsiz Okey oynanacaksa bir kişiye, eşli oynanacaksa üç kişiye ihtiyaç duyulur. Okey 105 Taşdan oluşmaktadır. Sistem otomatik olarak hem dizer hemde dağıtır.

Kullanıcıların birine +1 fazla taş verilir. Fazla taşa sahip olan kullanıcı ilk rakibine taşı atacak olandır. Yere açılan bir taş olur bu taşın üstü okey olarak kabul edilir ve her taşın yerini doldurur. O taşın bir benzeri el baslamadan siz taşınızı atmadan ıstakanıza gelmişse gösterdiğiniz takdirde gösterge olarak kabul edilir. Ve diğer kullanıcılardan -1 puan düşülmektedir.

Sistem çok basit. Elinize per dediğimiz ya aynı renklerin sıralı taşlarından (aynı renk 123) yada farklı renkten aynı taşlar ( kirmizi1 sari1 mavi bir) gibi taşlar oluşturularak fazla kalan taş ortaya atılır ve oyun biter. Aslında çok basit. Kahveoyunda oynadığınız an daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum.O halde hepinizi zamanın akıp gideceği yere https://www.kahveoyun.com bekliyoruz.

Kahveoyun.com - Oyun Ekibi

Yazar: chapman
Bu yazıyı paylaş: whatsappda paylaş twitterda paylaş facebookta paylaş