Türkiye'nin en iyi okey oyun odaları ve sohbet sitesinde sizde yerinizi alın.
Hemen Giriş
Facebook İle Şifremi Unuttum Nickim Askıda
Okey İpucu


Erzurum Okey Oyna

Erzurum Okey Oyna

Erzurum Okey Oyna, diye attığımız sloganla buradayız. Okey oynamayı bilmeyen kullanıcılara dahi okey oynamayı öğreten yapımızla SiZİNLEYİZ. Sizlere Erzurum Okey oyna derken oynamayı da öğretmeyi amaçlayan varlığımız ile birlikteyiz.

Okey nasıl oynanır, kuralları nelerdir? Okeyde dikkat etmeniz gereken hususları, nasıl iyi bir okey oyuncusu olabileceğinizi merak ediyor musunuz? Ohalde başlayalım.

Okey Nasıl Oynanır?

Okey, ıstaka denilen tahtalarla, üzerinde rakamlar bulunan 105 taşla ve dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Fakat sanal okey de en az iki kişi ile oynanabilir. Yeterli sayıda oyuncu bulunamadığı durumlarda 2 veya 3 kişiyle de bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyuncu beklemek yok.

Oyunda kullanılan taşlar dört renk grubundan oluşuyor. Her okey takımında bu renkler farklılık gösterebiliyor. Her renk grubundan ikişer tane var. Bir renk grubu 1’den 13’e kadar sıralanıyor. Sistem otomatik olarak taşları dağıtıyor ve oyun başlıyor.

Ustalara taşlar dizili olarak karşınıza gelecektir. Oyuncuların amacı, taşları sıralı veya eşli olarak dizmektir. Erzurum Okey de bir taş bir kişiye fazla verilir. Taşı fazla olan koltuğunun altındaki kişiye ise yaramayan taşı atarak el başlar.

Oyunu açabilmeleri için 14 taşın da dizili olması gerekiyor. Örnek bir dizilim verecek olursak; Siyah serisinden 3-4-5-6, kırmızı 1- siyah 1—mavi 1, yeşil 12-13-1, siyah 3_ mavi 3- yeşil 3- kırmızı 3 açık bir eldir. Dilerseniz okey nasıl oynanır sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Okey Kuralları

Oyunda gösterge geçerliyse, oyuncu taş çekmeden önce bunu göstermelidir. Gösterildiği takdirde diğer oyunculardan birer puan düşülmektedir. Elinin açar olması durumunda boştaki taş okeyse, oyuncu okeyini göstergenin üstüne koymak zorundadır. Böylece 4 puan kazanmış olur.

Kısacası iyi bir okey oyuncusu olmak için taşları takip etmeli elinizdeki taşlara adapte olarak galip gelebilirsiniz. En usta okey oyuncusu olabilmek biraz şans biraz dikkat işidir. Erzurumlu dostlarımız ile birlikte okeyi öğreniyor, tanışıyor sohbet ediyoruz.

Erzurum Okey oyna derde dadaşımız oynamazmı? En alasını oynar. Sizlerde bizimle eğlenceli vakit geçirmek adına sitemize giriş yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan sitemize kayıt üyelik de herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Yerimiz belli maksatımız belli https://www.kahveoyun.com okey sitelerinin en kalitelisi.

Kahveoyun.com - Oyun Ekibi

Yazar: chapman
Bu yazıyı paylaş: whatsappda paylaş twitterda paylaş facebookta paylaş